top of page
Już 29.10.2014 odbędą się pierwsze w kraju warsztaty encyklopedyczne
dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Podczas zajęć, prowadzonych przez specjalistów ze Stowarzyszenia Wikimedia uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć encyklopedię online oraz podejmą próbę napisania profesjonalnego hasła do Wikipedii.
UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.

30 października 2014 r. o godz. 12.00 w Muzeum Prasy Śląskiej odbędą się warsztaty dziennikarskie dla osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję wykonać winietę gazetki, formować podlew pod ilustrację, klinować do formy, zrobić próbną odbitkę na XIX wiecznej prasie typograficznej i korektę. Patronatem medialnym objęła nasze przedsięwzięcie TVP Katowice.

 

 

14 października 2014 r. o godz. 14.00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi

odbędą się w ramach  projektu warsztaty dla osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać historię filmu animowanego,

dowiedzieć się jakie są rodzaje kreskówek, obejrzeć seans filmowy („składankę” filmów realizowanych różnymi metodami) , a także zobaczyć fragmenty prawdziwej scenografii wykorzystanej do filmu “Latająca maszyna” w reż. M. Clappa, G. Lindsey.

 

 

        Medi@lnie z autyzmem - nowa odsłona.

Chcemy poinformować, że projekt Medi@lnie z autyzmem w 2015r. będzie kontynuowany. Otrzymaliśmy środki z MKiDzN, dzięki którym będziemy mogli znów zaprosić wszystkich zainteresowanych do przygody z mediami.

 

bottom of page